KÖSZÖNTELEK LÁTOGATÓ!

Hogy erre jársz, az nem véletlen.

Örömömre szolgál, hogy megoszthatom veled a gondolataimat, tűnődéseimet az életről.

A kedvenceim között biztosan találsz számodra kedves zenét is.



„Több dolgok vannak földön és égen, Horátio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.”

William Shakespeare Hamlet



2020. március 8., vasárnap

Nőnapi köszöntő, kissé feminista felhanggal



Már 2020-t írunk, és a nemek harcának talán csak az elején járunk. Mi, akik  a világ szerencsés felén élünk, az elődeinknek köszönhetően már majdnem, elvileg, a férfiakkal azonos jogokkal rendelkezve ünnepelhetjük nemünk eme jeles ünnepét. Azért a gyakorlatban még vannak jogi hiányosságok, például az egyenlő munka és egyenlő bér elve még nálunk sem valósult meg, de jó úton haladunk az elődeinknek köszönhetően. A családon belüli erőszak kivédésére is vannak már hasznos megoldások, persze még sok ezen a területen a tennivaló.
New York utcáin, 1857 tavaszán felvonuló negyvenezer textilmunkásnő sem gondolta volna, hogy a bátor fellépésük hova vezet majd. 1866 szeptemberi I. internacionálé kongresszusán határozatot fogadtak el a női hivatásszerű munkavégzésről. Ezzel véget vetve annak az évezredes sztereotípiának, hogy a nőnek kizárólag otthon a helye. Teljes egyenjogúságunkat az fogja mutatni, ha a törvényhozásban fele-fele lesz a nemek megoszlása, hát ez, legalább is nálunk, még várat magára.
Ezen a szép napsütéses márciusi napon köszöntök minden nőt, azokat is, akiket életben hagytak, annak ellenére is, hogy lánynak születtek. Azokat a kislányokat, akiket nem csonkítottak meg, és azokat is, akiket megcsonkítottak a vallási és családi tradíció jegyében. Azokat az iszlám asszonyokat, akik a sötétség burkában kénytelenek élni. Akiket nem köveztek agyon, nem öntöttek le savval, és azokat is, akiknek arcát eltorzították. Köszöntöm a világ minden asszonyát, leányát, akiknek még nem sikerült kivívni a maguk szabadságát.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kedvenceim

Blogarchívum